Štěpánka Tomčalová

Fotka Štěpánka Tomčalová

Kolektivy žáků napříč všemi ročníky vyráběly rozmanitá srdce pro Hanku, z nichž jsme utvořili výstavu ve školní jídelně.

„Smutná událost ‒ prázdninové vážné zranění Hanky (absolventky deváté třídy) – v našem kantorském sboru iniciovala ochotu přispět na její nákladnou a dlouhou léčbu. Během naší pracovní porady vyvstala řada námětů k tomuto účelu. Účast v soutěži Srdce s láskou darované se ukázala být jedním z báječných počinů k povzbuzení nemocné Hanky. Kolektivy žáků napříč všemi ročníky vyráběly rozmanitá SRDCE pro Hanku, z nichž jsme utvořili výstavu ve školní jídelně.

Moje třída prvňáčků přispěla do výstavy Srdcem školáckým, které je dílem ochoty věnovat svůj čas, kreativity a empatické reakce jedné z maminek mých žáků. Paní Jana Nejezchlebová s námi celou dobu tvořila a těšila se z pracovního nasazení dětí a výsledné podoby výrobku. Další rodiče přispěly materiálem a já jsem si v úžasu uvědomovala, že obdarovanou jsem také já, vždyť to ‚srdce školácké‘ se projevuje právě i nadšením rodičů se školou, potažmo s učiteli, spolupracovat.“

Štěpánka Tomčalová je učitelkou na Církevní ZŠ ve Veselí nad Moravou. Práce jejího týmu prvňáčků s názvem Srdce školácké získala 3. místo v mladší kategorii ve třetím ročníku soutěže Srdce s láskou darované.

 

Zpět na další reference