Vymyslete si vlastní osvětlení své cesty

thumbnail
Publikováno

I velké věci mohou někdy odstartovat malými krůčky. Máte představivost a dobré nápady? Dokážete se vcítit do toho, co potřebují ostatní? Chcete jim posvítit na cestu?

Máte jedinečnou možnost! V soutěži Srdce s láskou darované vyhlašujeme zvláštní cenu v rámci kategorie ZŠ (3. až 9. ročníky) Originální design – Světlo na cestu.

Rozhlédněte se ve svém okolí. Jsou tam místa, kde je temno? Potřebovali byste před školou novou lampu nebo posvítit někde v ulici? Pak to místo vyfoťte, ale nejen to. Do fotografie zakreslete křížkem, kde by vaše svítilna měla stát. Ano, bude to skutečně vaše svítilna. Protože právě přichází druhá část úkolu: nakreslete lampu, která by se vám tam líbila. Může mít jakýkoli tvar, fantazii se meze nekladou. Jen se zkuste taky trochu vžít do práce průmyslového designéra – měla by se dát vyrobit. No a tu fotku a obrázek nám pošlete.

Speciální odborná porota pro tuto cenu, v jejímž čele stojí přední český průmyslový designér Martin Tvarůžek a jednatel společnosti Filák Jan Filák, určí vítězný kolektiv dětí, jemuž firma Filák zrealizuje sen. Tedy lampu mu vyrobí a nainstaluje. Kromě toho jej pozveme na dubnové setkání všech vítězů druhého ročníku soutěže Srdce s láskou darované do Poslanecké sněmovny ČR, kde obdrží ceny.