Dvacet let projektů Erasmus a Mládež

Publikováno

V letošním roce slaví Česká republika 20 let od zapojení do evropských vzdělávacích programů Erasmus a Mládež. Za tu dobu využily možnosti studia, odborné praxe a dobrovolnictví v zahraničí desítky tisíc studentů, dobrovolníků a zaměstnanců z různých vzdělávacích institucí a neziskových organizací.

Dům zahraniční spolupráce (DZS), který je národní agenturou programu Erasmus+, naplánoval k tomuto kulatému výročí řadu akcí. Jejich cílem je především prezentovat veřejnosti dopad zahraničních výjezdů a jejich přínos pro profesní i osobní rozvoj účastníků a zapojených institucí. Vrcholem oslav bude dvoudenní konference v Praze naplánovaná na první polovinu listopadu. Detaily k připravovaným akcím bude DZS zveřejňovat na internetových stránkách mujerasmus.cz a zájemci můžou sledovat informace o oslavách také na sociálních sítích v příspěvcích s hashtagem #mujerasmus.

Česká republika se do programu Erasmus zapojila v roce 1998 společně se Slovenskem, Maďarskem, Polskem, Kyprem a Rumunskem. Dnes můžou zájemci využít možnosti studovat na zahraniční vysoké škole či získávat praktické zkušenosti na stážích ve 33 zapojených evropských zemích a od roku 2015 lze vycestovat i mimo Evropu.

Nepromeškejte svoji šanci a podávejte své projekty do 21. března a do 26. dubna 2018!

Zdroj: DZS