Všechny články
TECH EDU 3 / 2017
„Mladým lidem, kteří se rozhodují, co v životě dělat, bych dnes poradil: naučte se perfektně ovládat moderní technologie, zjistěte si, jak funguje podnikání na internetu, ale v první řadě zvažte věnovat se něčemu, co vyžaduje skutečné fyzické dovednosti. V této oblasti bude brzy obrovská poptávka a nabídka jí minimálně po několik desetiletí nebude stačit,“ řekl nám majitel mezinárodní společnosti Performia, Švéd Mårten Runow.
TECH EDU 3 / 2017
Podpora technického vzdělávání je v poslední době víc než skloňované téma – desítky konferencí, spousta strategických dokumentů, jak dostat na technické školy více mladých lidí. V Plzni přešli od plánování do praxe. Unikátní koncept chytrého vzdělávání Smart Edu propojuje všechny stupně vzdělávacího systému, od mateřských škol po univerzitu.
TECH EDU 3 / 2017
Prosedí hodiny u počítače, ale hry ho na rozdíl od spolužáků nezajímají. Řeč je o šestnáctiletém Janu Czapkovi z Plzně. Student Střední průmyslové školy elektrotechnické má za sebou projekty, za které by se nemusel stydět ani zkušený technicky zaměřený odborník.
TECH EDU 3 / 2017
V poslední době se na trhu práce točí stále dokola jedno téma – nejsou lidi, kandidáti si sami vybírají, kde budou pracovat, a firmy je musí lákat. Situace je určitě jiná než před dvěma lety, ale právě proto by podniky neměly otálet v realizování svých nápadů. Důkazem je jedna rodinná obchodně-výrobní firma z jihomoravské Strážnice, která je v „přitahování“ nových lidí už dnes napřed.
Rakousko-uherské školství chrlí prefabrikáty (stejně jako anglosaské), každý student je přitom jedinečný. Napříště je proto třeba objevit a rozvíjet síly a z toho vyplývající potenciál každého studenta zvlášť. K tomu by měly přispět nejen školy, ale celý arzenál vzdělávacích nástrojů, které jsou dnes k dispozici. Nejen o tom hovořil v rámci projektu Alter Eko ředitel pražského Gymnázia Jana Palacha Michal Musil s někdejším prezidentem Microsoftu pro Evropu, dnes stratégem a konzultantem Janem Mühlfeitem.
TECH EDU 3 / 2017
Jsme ZŠ Hálkova Humpolec a chceme reagovat na jeden z článků ve vašem časopise. Na naší škole opravdu není chemie strašákem, u nás se v ní naopak úspěšně soutěží, a dokonce bych si dovolila říci úspěšně a s láskou...
Víte, co má společného matematika s Monou Lisou? No přece Leonarda da Vinci.
Málokdo ovlivnil světové umění a vědu tolik jako právě tato nejvýraznější osobnost renesance a možná největší génius všech dob. Právě dnes, kdy tyto řádky píšu, uplynulo 565 let od jeho narození…
TECH EDU 2 / 2017
Součástí slavnostního setkání vítězů všech kategorií třetího ročníku soutěže Srdce s láskou darované v Poslanecké sněmovně PČR je také předání zvláštní ceny Světlo na cestu. Získali ji třeťáci ze školní družiny ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou pod vedením paní vychovatelky Marcely Vaníčkové za svůj Maják.
A navíc jsme udělili čestné uznání, a to žákům 9. B ZŠ Porubská 832 v Ostravě-Porubě pod vedením paní učitelky Andrey Mičíkové za práci Srdce pro otce Michala
Obě práce vám nyní představujeme a vítězům gratulujeme! Všechny finálové práce v této kategorii najdete na stránkách TECH EDU 2/2017.