Články autora: archiv GUMEXu

thumbnail TECH EDU 1 / 2019

Zaklínadlo Průmysl 4.0

Propojení každé firmy informačními technologiemi s okolním světem je dnes naprostou samozřejmostí. Pro ty velké, které se zabývají sériovou výrobou, to platí beze zbytku. Na jejich promo videích můžeme se zatajeným dechem sledovat při práci doslova davy robotů s kmitajícími pažemi. Sestavují například mobily nebo auta. Jenže jak se avizované pokroky v robotizaci mohou projevovat například při zakázkové výrobě, kdy každý díl je jiný, nebo tam, kde se procesy odehrávají mimo hmotný svět?

thumbnail TECH EDU 3 / 2018

Konečně ticho!

Unavený jako kotě uléhám do peřin a přemýšlím o svém dnu, jaký byl. Co jsem mohl udělat líp a co se mi povedlo na výbornou. Zaháním myšlenky na namáhavý zítřek a hlavně se těším, že zavřu oči a v tichu se ponořím do hlubokého spánku. Ve chvílích usínání po něm toužíme všichni. Ale je kolem nás skutečné ticho?

thumbnail TECH EDU 4 / 2015

Jsem v práci šťastný?

Vy, co pracujete, položili jste si už někdy tuto otázku? A vy, co studujete, je to vaše kritérium pro výběr prvního zaměstnání? Že mám spadnout z hrušky na zem? No, znám pár zaměstnavatelů, kterým záleží na tom, aby jejich zaměstnanci šťastní byli. Ono totiž štěstí jde ruku v ruce s úspěchem a úspěšní a šťastní lidé dělají úspěšnou a zdravou firmu. I o tom jsme hovořili s personální ředitelkou a zároveň spolumajitelkou společnosti Gumex Janou Lagovou.