Články autora: Libor Sedláček

thumbnail TECH EDU

Objevitelé v nás

Tato zima nám cyklistům přála. Nikdy jsem v tomto ročním období sice nejezdil, ale letos jsem si řekl, že jde jen o snížení teploty o pár stupňů oproti podzimu, což by mému tělu přece nemělo tolik vadit. Když mi pod stromečkem přistál krásný červený zimní dres, nezbývala už…

thumbnail TECH EDU 1 / 2019

Zaklínadlo Průmysl 4.0

Propojení každé firmy informačními technologiemi s okolním světem je dnes naprostou samozřejmostí. Pro ty velké, které se zabývají sériovou výrobou, to platí beze zbytku. Na jejich promo videích můžeme se zatajeným dechem sledovat při práci doslova davy robotů s kmitajícími pažemi. Sestavují například mobily nebo auta. Jenže jak se avizované pokroky v robotizaci mohou projevovat například při zakázkové výrobě, kdy každý díl je jiný, nebo tam, kde se procesy odehrávají mimo hmotný svět?

thumbnail TECH EDU 3 / 2018

Konečně ticho!

Unavený jako kotě uléhám do peřin a přemýšlím o svém dnu, jaký byl. Co jsem mohl udělat líp a co se mi povedlo na výbornou. Zaháním myšlenky na namáhavý zítřek a hlavně se těším, že zavřu oči a v tichu se ponořím do hlubokého spánku. Ve chvílích usínání po něm toužíme všichni. Ale je kolem nás skutečné ticho?