Všechny články

thumbnail TECH EDU 2 / 2020

Na změnu reaguje každý jinak

Osobnost člověka je fascinující. Každý z nás je totiž naprosto jedinečný. A není snadné to zjistit, protože si všichni nasazujeme jakousi sociální masku, představme si ji třeba jako karnevalovou. Ta se formuje v závislosti na vzdělání, postavení a okolí, v němž jsme vyrůstali a v němž se pohybujeme. Jak tedy reagují dva základní typy osobnosti na změnu, která je v tuto chvíli tak nějak všudypřítomná?

thumbnail TECH EDU 1 / 2020

Výzkum mobilních robotů nám vystačí na několik lidských životů

Na vítězi letošního ročníku soutěže IT SPY o nejlepší IT diplomovou práci na českých a slovenských univerzitách se sedmnáctičlenná porota shodla téměř jednomyslně. S jejím autorem, Janem Bayerem z Fakulty elektrotechnické ČVUT, jsme zavítali do světa umělé inteligence, neboť v něm je tvůrce softwaru pro autonomního robota záchranáře již několik let jako doma.

thumbnail TECH EDU 1 / 2020

S motivací dokážeme cokoli

„Pokud chceme přilákat nejschopnější inovátory a především udržet v České republice schopné mladé lidi, pouze bohatá minulost nemůže stačit. Musíme mít a také máme jasnou vizi, směr a výhled postavený na pevném základu. A na dosažení vize pracovat s vědomím a vnitřním přesvědčením, že jsme skutečně zemí pro budoucnost,“ vzkázala prostřednictvím magazínu TRADE NEWS 6/2019 náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Silvana Jirotková.

thumbnail TECH EDU

Objevitelé v nás

Tato zima nám cyklistům přála. Nikdy jsem v tomto ročním období sice nejezdil, ale letos jsem si řekl, že jde jen o snížení teploty o pár stupňů oproti podzimu, což by mému tělu přece nemělo tolik vadit. Když mi pod stromečkem přistál krásný červený zimní dres, nezbývala už…

thumbnail TECH EDU 1 / 2020

Co Čech, to 103 litrů odpadní vody denně

Kam nemůže studna, tam pomůže fasádní kořenová čistírna. A nejen tam. Patentovaný systém pomáhá recyklovat „šedou“ a „černou“ vodu, která by jinak nenávratně zmizela v útrobách kanalizace. Vyčistí ji s účinností 95 %. „Parametry vody se zlepší tak, že ji lze využít k závlaze zahrady,“ říká Rostislav Dvořák, produktový manažer zelených střech a fasád firmy LIKO-S. V rozhovoru vysvětluje, jak vertikální kořenovka funguje a v čem jsou možná rizika.